Timurkan, Saka Kuşu Yorumu


nasıl bir kafeste olması gerekir.

Timurkan, 24.02.2014 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

esra
13.12.2017
kafese koyacağına doğaya salsana

Mastek123
10.02.2015
Temiz , yemi suyu düzenli değişen . Oda sıcaklığının sabit kaldığı bütün ortamlarda rahatlıkla beslenip max 6-7 yıl yaşayabilen kuş türüdür .
Yalnız düzenli bir şekilde beslenip , temizlenmesi ve oda sıcaklılığının daima sabit kalıp vitaminli yeem yemeleri daima şarttır.
Aksi halde bunlar yapılmayıp özellikle düzenli ve vitaminli yem verilmez ise kuşun hareketliliği , mikroplara karşı direnci düşecektir. Bu da ömrünü kısaltıp ani hastalık ve beraberinde ölümü getirecektir.
Bu kuşlar son derece nazik ve kibar kuşladır .
Isırma , korkutma ... gibi alışkanlıkları olmayıp sadece sesiyle büyülemeye çalışsalar da bu ses ciddi güç kayıplarına neden olmaktadır ve bu güç kaybı telafisi de sadece düzenli ve vitaminli gıdalarla sağlayabilmektedir.
Genellikle orta asya ve Orta Doğu ülkelerince göç eden bu kuş türü sağuktan kaçmak ve her göç ettikleri bölgelerde 1 ay kalmaktadırlar . Bu göç sırasında ciddi sayıda kayba uğramaktadırlar . Bu kaybı azaltmak için tarih öncelerinden beridir kafese konularak 1 yıl sonraları yaşını doldurunca salınmaktaydılar ancak bu alışkanlık bu kuşlara kafes kuşu olma özelliğini aksettiği ve insanların bu kuşlara alışkanlığı arttıkları için daimi kafes kuşu olmuş ve beslenmişlerdir.


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Kuşlar, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018